Zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych

Szanowni Państwo,

Do 26 kwietnia br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nowelizacja rozporządzenia MEN w tej sprawie została już opublikowana w Dzienniku Ustaw RP http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/642.

W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, a także przesunięciem terminu egzaminów zmienione zostały również przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych. Dziś podpisałem rozporządzenie w tej sprawie.

Proszę o zapoznanie się z komunikatami w tej sprawie, które załączam do wiadomości mailowej. Są one także opublikowane na stronie www.gov.pl/edukacja.

Zachęcamy do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Załącznik – Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych – komunikat MEN (WORD)

Pismo MKO do rodziców i opiekunów 12.03.2020

List Prezydenta do rodziców

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny – Apel do rodziców/opiekunów