ZASADY PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECKA Z PRZEDSZKOLA

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA PODCZAS COVID-19

1. Rodzic przyprowadza do przedszkola dziecko zdrowe.
  2. Przed wejściem do przedszkola wskazane jest, aby rodzic  skorzystał z  płynu dezynfekującego
    do rąk, wskazane jest także, aby rodzic miał ubraną maseczkę ochronną (zakryte usta i nos).
  3. Rodzic przyprowadzając dziecko do przedszkola dzwoni dzwonkiem (nie używa kart do drzwi), wchodzi tylko do przestrzeni wskazanej przez personel (pierwszy hol). Jeden rodzic – jedno dziecko, w przypadku rodzeństwa: jeden rodzic – dwoje dzieci..
  4. Rodzic przebywając w przedszkolu zachowuje dystans społeczny w odniesieniu do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców
    wynoszący min. 2m.
  5. Dziecko nie przynosi do przedszkola swoich zabawek z domu.
  6. Komunikacja z rodzicami/opiekunami dziecka ma przebiegać w sposób krótkotrwały.
  7. W przypadku zauważenia u dziecka złego samopoczucia lub podwyższonej temperatury personel dzwoni do rodzica.
    Do momentu przybycia rodzica dziecko powinno być odizolowane od grupy (w izolatce przedszkolnej)
    W przypadku nieodebrania dziecka bądź braku skontaktowania się z rodzicem, nauczyciel lub dyrektor poinformuje właściwe organy służby zdrowia.
  8. Do przedszkola należy przyprowadzić i odebrać dziecko w godzinach pracy placówki 7-17.

RODZIC DZIECKA Z PIERWSZEJ GRUPY – „JEŻYKI” MOŻE WEJŚĆ Z DZIECKIEM DO SZATNI DZIECIĘCEJ, ROZEBRAĆ DZIECKO I ODPROWADZIĆ DO GRUPY

PROCEDURA ODBIERANIA DZIECKA Z PRZEDSZKOLA PODCZAS COVID-19

1. Przed wejściem do przedszkola wskazane jest, aby rodzic  skorzystał z  płynu dezynfekującego
  2. Rodzic odbierając dziecko z przedszkola dzwoni dzwonkiem (nie używa kart do drzwi), wchodzi tylko do przestrzeni wskazanej przez personel (pierwszy hol), dzwoni videodomofonem do wybranej grupy i prosi dziecko. Jeden rodzic – jedno dziecko,w przypadku rodzeństwa: jeden rodzic – dwoje dzieci.
  3. Rodzic odbiera dziecko w określonych godzinach pracy przedszkola 7-17.
  4. Rodzic przebywając w przedszkolu zachowuje dystans społeczny w odniesieniu
    do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2m.
  5. Komunikacja z rodzicami/opiekunami dziecka ma przebiegać w sposób krótkotrwały.
  6. W przypadku pobytu dzieci w ogrodzie przedszkolnym rodzice odbierają dziecko wchodząc bezpośrednio do ogrodu przedszkolnego boczną furtką.

RODZIC DZIECKA Z PIERWSZEJ GRUPY – „JEŻYKI” ODBIERAJĄC DZIECKO MOŻE WEJŚĆ I UBRAĆ DZIECKO
W SZATNI DZIECIĘCEJ
.