POMOC UKRAINIE

Godziny pracy punktu informacyjnego dla Obywateli Ukrainy w Urzędzie Dzielnicy Bemowo :
od wtorku do piątku czynny do 16.00 , poniedziałek dyżur do godz. 18.

Na Bemowie działają już 3 punkty zbiórki darów dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy!

• Urząd Dzielnicy Bemowo od strony parkingu – poniedziałki w godz. 8-18, od wtorku do piątku 8-16.
  • OSiR Bemowo (wejście od ul. Pieniążka) – przez cały tydzień 24h.
  • Dwa Jelonki – od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 i w soboty w godz. 10-15.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znajdują się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

Na stronie Biura Edukacji dostępny jest materiał informacyjny dedykowany osobom z Ukrainy przygotowany w Ich języku ojczystym:

Pod poniższym linkiem dostępny jest także pakiet powitalny dla uczniów i rodziców:

Na stronie WCIES dostępne są również materiały informacyjne oraz informacje na temat miejsc udzielających wsparcia i pomocy uchodźcom z Ukrainy:

Ulotka informacyjna po polsku

Ulotka informacyjna po ukraińsku