DYŻUR WAKACYJNY-KOMUNIKAT

KOMUNIKAT – DYŻUR WAKACYJNY

Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach

W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 – 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.

Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.

Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.

Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r.

Data Etap zapisów/czynność rodzica
od do
23 marca   25 marca   Przekazywanie przez dyrektorów haseł dostępu do konta
w elektronicznym systemie zapisów
od godz. 9.00
do godz. 24.00
Wypełnienie wniosku w systemie Rodzice nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.
    27 kwietnia godz. 12.00 Informacja o zakwalifikowaniu dziecka Informacja będzie dostępna w elektronicznym systemie zapisów oraz przedszkolu/ szkole, do której dziecko zostanie zakwalifikowane. Informacja zostanie
również przesłana rodzicom/ prawnym opiekunom
na adresy e-mail.
  28 kwietnia     11 maja Potwierdzenie korzystania z miejsca w przedszkolu /oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało zakwalifikowane  – wniesienie opłaty za żywienie.
  14 maja godz. 12.00   Informacja o przyjęciu dziecka Informacja będzie dostępna w elektronicznym systemie zapisów oraz przedszkolu/ szkole, do której dziecko zostanie przyjęte.
Elektroniczne postępowanie uzupełniające
14 maja godz. 13.00 Opublikowanie wykazu wolnych miejsc na stronie elektronicznego systemu zapisów.
od godz. 13.00
do godz. 24.00
25 maja godz. 12.00   Informacja o zakwalifikowaniu dziecka Informacja będzie dostępna w elektronicznym systemie zapisów oraz przedszkolu/ szkole, do której dziecko zostanie zakwalifikowane. Informacja zostanie
również przesłana rodzicom/ prawnym opiekunom
na adresy e-mail.
  26 maja     8 czerwca Potwierdzenie korzystania z miejsca w przedszkolu /oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało zakwalifikowane  – wniesienie opłaty za żywienie.

12 czerwca

15 czerwca godz. 13.00 Aktualizacja wykazu wolnych miejsc na stronie elektronicznego systemu zapisów.
Rodzice mogą bezpośrednio zgłosić się do dyżurującej placówki, która dysponuje wolnymi miejscami.